Systemy ABS

Niemiecka solidność w przystępnej cenie

Rozwiązania

Firma ABS oferuje szeroką gamę rozwiązań chroniących przed upadkiem z wysokości. Są to zarówno punkty kotwiczenia, systemy asekuracji poziomej i pionowej, jak i inne prostsze rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ludzi pracujących na wysokości.

– Wszystkie produkty opracowane przez ABS Safety są testowane w Niemczech przez Instytut testujący DEKRA. Dodatkowo w naszej siedzibie prowadzimy własne testy obciążeniowe przy użyciu młota spadowego. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

– Słupki punktów kotwiczących wykonane są z plastycznej, odkształcalnej stali szlachetnej. W razie upadku słupek zegnie się i zredukuje powstające siły dźwigni do minimum.

– Oznaczenia na naszych produktach są zawsze wodoodporne i zawierają numer seryjny. Ułatwia to montowanie i prowadzenie dokumentacji.

– Poprzez zaproponowanie wielu różnych opcji montażu oraz płyt podstawowych, mocowanie produktów może się odbywać na praktycznie każdej powierzchni.

– Zamiast na galwanizowanej stali nasze produkty opieramy głównie o stal szlachetną (V2A). Na specjalne życzenie wybrane elementy mogą być również wyprodukowane ze stali V4A.

Systemy ochrony przed upadkiem z wysokości (systemy asekuracji)

Zadaniem systemów asekuracji jest ochrona pracowników przed upadkiem z wysokości. Odbywa się to najczęściej przez wyhamowanie upadku lub przeciwdziałanie rozpoczęciu spadania.
Wyróżniamy cztery podstawowe typy rozwiązań chroniących przed upadkiem:

W podstawowej konfiguracji wszystkie systemy ochrony przed upadkiem z wysokości służą jedynie ochronie przed upadkiem i wymagają aby w miejscu instalacji pracownik mógł swobodnie się poruszać wzdłuż systemu. Istnieje możliwość wykonania systemów umożliwiających również pracę i poruszanie się z użyciem systemu, wymagają one mocniejszych i gęściej umieszczonych punktów kotwiczenia.

Zgodność prawna

Systemy asekuracji są środkami ochrony indywidualnej zgodnie z dyrektywą 89/686/EWG.

Systemy asekuracji poziomej opisuje norma PN-EN 795 C.

Systemy asekuracji pionowej opisuje norma PN-EN 353 część 1 i 2 (Część 1 została wycofana w 2010r. Zastępuje ją nowa norma 353:2015 część 1)

Słupki asekuracyjne opisuje norma PN-EN 795 A,B,D

Należy pamiętać że słupki asekuracyjne na stałe wbudowywane w konstrukcję budynku, nie są środkami ochrony indywidualnej i nie podlegają pod dyrektywę 89/686/EWG, co za tym idzie nie muszą być oznaczane znakiem CE.

Comments are closed.

 • Zajmujemy się zabezpieczeniami przy pracach na wysokości

  • →  Projektowaniem
  • →  Instalacją
  • →  Szkoleniami
  • →  Przeglądami
  • →  Dostawą ŚOI
 • O firmie

  Systemy asekuracyjne ABS Safety zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby miały szeroki zakres możliwości instalacji, nie tylko w betonie czy stali ale także w drewnie i stalowych konstrukcjach dachu (blacha trapezowa, dachy zakładkowe). Oferujemy także mocowania wykorzystujące ciężar – umożliwiając instalację bez penetrowania dachu.

 • Kontakt

  KAEL
  ul. Rodziny Poganów 76
  32-080 Zabierzów

  tel. 793 292 337
  biuro@kael.com.pl

copyright © 2019 KAEL