Systemy ABS

Niemiecka solidność w przystępnej cenie

ABS Stabilik

Barierka ochronna ABS Stabilik została specjalnie opracowana do zabezpieczania pracowników na płaskich dachach lub tarasach o nachyleniu do maks. 10°, które są dostępne tylko dla celów technicznych (np. konserwacji), nie dla ogółu. Barierki ABS Stabilik zostały przetestowane zgodnie z normą DIN EN ISO 14122-3. Cała barierka jest wykonana z aluminium, obciążniki betonowe są obłożone odpornym na promieniowanie UV tworzywem sztucznym. System jest samonośny, nie wymaga żadnych otworów w pokryciu dachu.

Przepisy/Świadectwa

Barierki ABS Stabilik zostały przetestowane zgodnie z normą DIN EN ISO 14122-3. Norma DIN EN ISO 14122-3 jest jedyną normą DIN EN dotyczącą stałych barierek ochronnych w obszarach o ograniczonym dostępie, dlatego jest ona często stosowana jako punkt odniesienia zarówno dla barierek ochronnych trwale zamontowanych, jak i barierek ochronnych stałych wolnostojących. Norma DIN EN 13374 A jest prawie identyczna, ale odnosi się do tymczasowych barierek ochronnych w budownictwie. Wymagania normy DIN EN 14122-3 są ostrzejsze w najważniejszych punktach dotyczących produkcji barierek ochronnych (wysokość, sztywność przy zginaniu pod obciążeniem itp.).

Barierka ABS Stabilik została zgodnie z normą DIN EN ISO 14122-3 przetestowana statycznie i dynamicznie.
Statycznie: Przy obciążeniu 0,30 kN/mb ugięcie pod obciążeniem < 30 mm Dynamicznie: Obciążenie dynamiczne 0,9 kN z prędkością upadania 2 m/s.

Czas użytkowania

Na terenie miast o normalnym zanieczyszczeniu środowiska okres użytkowania aluminiowych barierek ochronnych szacuje się na 30 lat. Okres ten może być krótszy w obszarach przemysłowych (w szczególności w przemyśle chemicznym) i zawierającym sól środowisku nadmorskim.

Więcej informacji dostępnych w zakładce Do Pobrania.

Comments are closed.

 • Zajmujemy się zabezpieczeniami przy pracach na wysokości

  • →  Projektowaniem
  • →  Instalacją
  • →  Szkoleniami
  • →  Przeglądami
  • →  Dostawą ŚOI
 • O firmie

  Systemy asekuracyjne ABS Safety zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem bezproblemowego podpięcia się pod praktycznie każdy punkt ABS-Lock®. Zapewnia to szeroki zakres możliwości instalacji, nie tylko w betonie czy stali ale także w drewnie i stalowych konstrukcjach dachu (blacha trapezowa, dachy zakładkowe). Oferujemy także mocowania wykorzystujące ciężar - umożliwiając instalację bez penetrowania dachu.

 • Kontakt

  KAEL
  ul. Rodziny Poganów 76
  32-080 Zabierzów

  tel. 793 292 337
  biuro@kael.com.pl

copyright © 2019 KAEL